rafineria festival

Festival Rafineria
10 Lipca 2008 – 12 Lipca 2008
Miejsce: Reda, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rozrywki
Bilety: 10

O Festiwalu
Festiwal Młodych Kultur Raf i n e r i a odbędzie się w dniach 10-12 lipca w Redzie. W tym roku odbędzie się pierwsza edycja tej imprezy, choć na swój sposób jest to rozwinięcie formuły poprzedniego festiwalu odbywającego się w naszym mieście – Redzkiego Festiwalu Niezależnych – eReFeN. Organizowana przez młodych animatorów kultury R a f i n e r i a to w głównej mierze wydarzenie muzyczne. Wystąpi u nas kilkudziesięciu wykonawców, każdy prezentuje inny styl oraz indywidualne podejście do grania. Pierwsze dwa dni R a f i n e r i i to muzyka rockowa z domieszką elektroniki, trzeciego dnia zabrzmi hip-hop. Na naszych widzów czekać będzie wiele atrakcji pozamuzycznych, między innymi warsztaty filmowe, fotograficzne i beat-boxu oraz graffiti jam. Zachęcamy też do wzięcia udziału w dyskusjach, w których głos zabiorą znane postaci świata kultury, sztuki i mediów związane z Trójmiastem.
Idea
Nazwa FMK R a f i n e r i a wywodzi się z idei „rafinacji kultury”, czyli jej oczyszczania, uszlachetniania, wspierania wartościowych zjawisk w niej zachodzących. Tytułowe „młode kultury” zaistniały w świecie artystycznym w przeciągu ostatnich kilkunastu lat, są wciąż niezwykle świeże i zaskakujące. R a f i n e r i a to największa niskopłatna impreza tego typu na Pomorzu a zapewne i w Polsce. Przystępność ceny bilety oraz postawa otwartości na oczekiwania widza – między innymi dzięki tym założeniom chcemy uprzyjemnić widzom obcowanie z kulturą wysokiej próby.
Dojazd
Do Redy najłatwiej dojechać pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM), która łączy aglomerację trójmiejską z sąsiednimi miastami. Podróż z Gdyni Głównej trwa ok. 23 minut, bilet ulgowy kosztuje 2,52 pln. Dojście z dworca w Redzie na teren festiwalu to ok. 15-20 minut, bardzo jednak możliwe, że uruchomiony zostanie autobusowy system usprawniający.

Program Festiwalu:

10 lipca
Cool Kids Of Death
George Dorn Screams
Renton
California Stories Uncovered
Gentleman!
Plug&Play
White Rabbit’s Trip
Drewno From Las
Alchemi
Dog Palace
11 lipca
Ścianka
Très.B
Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach
Dick4Dick
Pawilon
Hotel Kosmos
Hatifnats
Phantom Taxi Ride
Kumka Olik
Folder
Perspecto
12 lipca
O.S.T.R. + Sofa
2Cztery7
Brahu
Emo
Brygada RR
Blady Kris (Zulu Kingz)

Reklamy